Охорона атмосферного повітря

Дозвіл на викиди в атмосферу

Згідно із ст.11  Законом України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання Дозволу.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря – це офіційний документ, який дає право здійснювати викиди певної кількості забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за одиницю часу протягом визначеного в дозволі терміну.

Дозвіл на викиди видається:

         – для об’єктів І групи – Мінприроди, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

         – для об’єктів ІІ та ІІІ групи – обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Термін дії дозволу на викиди забруднюючих речовин:

          Для об’єктів І групи – сім років;

          Для об’єктів ІІ групи – десять років;

          Для об’єктів ІІІ групи – необмежений.

          Послідовність кроків щодо отримання дозволу на викиди визначається Постановою КМУ від 13 березня 2002 р. №302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи».

Алгоритм отримання дозволу на викиди:

Проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин, підготовка Звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

– Реєстрація Звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в уповноваженому органу (за необхідності);

– Підготовка за встановленими вимогами Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та файлу в форматі XML.

– Ознайомлення громадськості з інформацією про отримання дозволу,  відповідно до законодавства. Термін подачі звернень 30 днів з моменту публікації.

– Подання до ЦНАП комплекту документів (перелік у відповідності до регламенту та інформаційної картки).

– Отримання дозволу на викиди.

 

Інвентаризація викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря проводиться згідно «Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві» Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 р. №7, застосування якої обов’язкове при проведенні інвентаризації викидів забруднюючих речовин виробничими об’єднаннями і промисловими підприємствами, організаціями і установами, які мають викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Інвентаризація включає в себе опис технології виробництва, характеристики пилогазоочисних установок, визначення параметрів стаціонарних та неорганізованих джерел викидів, а також визначення кількісних та якісних характеристик викидів.

Згідно з проведеною інвентаризацією викидів забруднюючих речовин розробляються документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів підприємства для отримання дозволу на викиди.

Розробка документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а також отримання  дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюється згідно «Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян – підприємців». Наказ № 108 від 09.03.2006 р. Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.

 

ТОВ «Компанія Ліміт Плюс» внесена до Переліку установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів для підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності лист Мінприроди від 07.11.2019 р. за № 5/4 1-7/12274-19 та має відповідальних виконавців документів, які пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації Міндовкілля та отримали відповідні свідоцтва.

ТОВ «Компанія Ліміт Плюс»  має все необхідне технічне та програмне забезпечення для виконання робіт.

Наша компанія пропонує виконання таких видів робіт:

  • Розробку звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин;
  • Розробку документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
  • Отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  • Постановка на державний облік та зняття з державного обліку підприємств в галузі охорони атмосферного повітря;
  • Розробка паспортів пилогазоочисного устаткування (ПГОУ);
  • Перевірка відповідності фактичних параметрів роботи установки очистки газу проектним (контроль ефективності роботи ГОУ);
  • Проведення контролю за дотриманням встановлених нормативів гранично допустимих викидів (ГДК);
  • Розробка пропозицій для виробництв по зменшенню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

 

Хто повинен отримувати дозвіл на викиди?

Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Закон України «Про охорону атмосферного повітря» зобов’язує суб’єктів господарювання усіх форм власності (у тому числі бюджетні, державні, комунальні підприємства, установи і організації) отримати  дозвіл на викиди    забруднюючих    речовин    в   атмосферне   повітря стаціонарними   джерелами, які утворюються у виробничих процесах згаданих суб’єктів господарювання.