Обґрунтування, скорочення санітарно-захисної зони (ССЗ)

 Саніта́рно-захисна́ зо́на (СЗЗ) — зона, яка відокремлює промислове підприємство від житлової забудови.

Санітарно-захисна зона — територія навколо потенційно небезпечного підприємства, в межах якої заборонено проживання населення та ведення господарської діяльності, розміри якої встановлюються проектною документацією відповідно до державних нормативних документів. Санітарно-захисні зони створюються навколо об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об’єктів від територій житлової забудови.

У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.

Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р №173 «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» для промислових підприємств та інших об’єктів, що є джерелами шкідливого впливу на навколишнє середовище, в залежності від виду діяльності, встановлюється нормативна санітарно захисна зона на підставі санітарної класифікації.

Розміри СЗЗ можуть бути зменшені, коли на межі житлової забудови та прирівняних до неї об’єктів, концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, рівні шуму, вібрації, ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань і статичної електрики не перевищуватимуть гігієнічні нормативи.

 

Розробка проекту обґрунтування санітарно-захисної зони проводиться:

–         Для промислових підприємств, які будуються і реконструюються;

–         Для підприємств, які знаходяться в зоні житлової забудови;

–         Для діючого підприємства за зверненням керівництва.

 

Межа санітарно-захисної зони визначається лінією, що обмежує територію, за межами якої фактори впливу не перевищують встановлених гігієнічних нормативів.

Затверджений проект організації санітарно-захисної зони є правовою основою для встановлення (зміни, скасування) меж СЗЗ як ліній містобудівного регулювання території.

Вихідними даними для розробки матеріалів щодо обґрунтування встановлення розміру СЗЗ є:

  1. Звіт про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин підприємства.
  2. Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, на основі яких отримано дозвіл на викиди.
  3. Протоколи проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку.
  4. Протоколи дослідження повітря населених місць.

 

Проект організації санітарно-захисної зони включає в себе:

– обґрунтування пропонованої межі санітарно-захисної зони;

– заходи щодо охорони атмосферного повітря;

– пропозиції з озеленення та благоустрою території об’єкта та санітарно-захисної зони;

– формування пропозицій щодо забезпечення зменшення негативного впливу (до встановлених нормативів) господарського чи промислового об’єкту на прилеглу житлову забудову.

 

Фахівці нашої Компанії нададуть консультацію, а також здійснять розробку проекту зменшення СЗЗ з подальшим погодженням його в належних органах.