Оцінка впливу на довкілля та післяпроєктний моніторинг (ОВД)

18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», що запроваджує новий дозвільний документ – висновок з оцінки впливу на довкілля (ОВД) тим самим скасовуючи проведення екологічної експертизи.

Процедура ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Оцінка впливу на довкілля здійснюється з дотриманням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, з урахуванням стану довкілля в місці, де планується провадити плановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та опосередкованого) на довкілля, у тому числі з урахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності.

Без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності забороняється провадження планованої господарської діяльності, експлуатація об’єктів, втручання в природне середовище і ландшафти. стаття 3 п. 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

 

Проходження процедури оцінки впливу на довкілля складається з таких етапів:

  • Визначення категорії виду діяльності та підготовка повідомлення про планову діяльність, що підлягає оцінці впливу на довкілля;
  • Реєстрація повідомлення про планову діяльність в Єдиному реєстрі з ОВД та публікація в  ЗМІ повідомлення про планову діяльність, що підлягає оцінці впливу на довкілля (2-х газетах);
  • Підготовка звіту з оцінки впливу на довкілля згідно з законодавством;
  • Подача звіту та оголошення про початок громадського обговорення до Єдиного реєстру з ОВД та публікація в ЗМІ оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД (2-х газетах);
  • Супровід при проведенні громадських слухань;
  • Отримання Висновку з ОВД та публікація в ЗМІ про висновок та рішення про провадження планованої діяльності  (в 2-х газетах).
  • Післяпроектний моніторинг.

 

Тож, у разі потреби проходження процедури з оцінки впливу на довкілля (ОВД) звертайтесь за консультацією – допоможемо!

 

ПІСЛЯПРОЄКТНИЙ МОНІТОРИНГ (ОВД)

 

Післяпроектний моніторинг довкілля  –  комплексна система спостережень, оцінки і прогнозу змін стану навколишнього середовища під впливом антропогенних факторів, моніторинг є  інформаційною системою  спостережень з визначеною оптимальною кількістю параметрів  для оцінки і прогнозу змін стану природного середовища.

Вимоги до проведення  післяпроектного моніторингу закріплені в ст. 13. «Післяпроектний моніторинг» Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», в якій вказано що суб’єкт господарювання, якщо це передбачено висновком з оцінки впливу на довкілля, забезпечує здійснення післяпроектного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення.

Післяпроєктний моніторинг планованої діяльності є складовою висновку з оцінки впливу на довкілля та обов’язковим до виконання суб’єктом господарювання. Якщо у висновку з ОВД вказана необхідність проведення післяпроєктного моніторингу, суб’єкт господарювання зобов’язується провести його в суворо зазначеному порядку та у визначені терміни.


Негативні наслідки післяпроєктного моніторингу або його не виконання можуть бути такі:

  • анулювання результатів ОВД та призначення повторного проходження процедури ОВД;
  • тимчасова зупинка або заборона провадження планової діяльності на підприємстві.

 

Етапи робіт:

  1. Підготовка програми післяпроектного моніторингу (з врахуванням вимог висновку з оцінки впливу на довкілля відповідної планованої діяльності), розробка плану та графіку післяпроектного моніторингу з урахуванням особливостей планованої діяльності чи об’єкту та узгодження його з уповноваженим органом;
  2. Здійснення моніторингових досліджень та розробка Звіту післяпроектного моніторингу.
  3. Подання Звіту до уповноваженогооргану.

Будемо раді допомогти з проведенням якісного післяпроектного моніторингу в необхідні терміни! У нас для цього є все необхідне: наявність професійних фахівців в області екології з багаторічним досвідом роботи  та власна екологічна лабораторія.

 

 

Для більш детальною інформацією  звертайтесь за телефонами +38(096)66-98-848,  або пишіть на  kompanya_limit_plus@ukr.net